Up

EAD T-1000

14 września 2015 CD transporty

Transport ten trafił do mnie w opłakanym stanie. Czytał wprawdzie płyty, ale nie wszystkie, ponadto ktoś usiłował go „modyfikować” i popalił ścieżki na jednej z płytek drukowanych. Skutkiem tego były zaniki sygnału cyfrowego. Ponadto wymieniono kondensatory elektrolityczne na jakieś „zabytki” w ogóle nie pasujące do płytki, więc podłączono je kilkunastocentymetrowymi cienkimi przewodami. Ponadto była to wersja na rynek amerykański przeznaczona do zasilania napięciem 110V.

Wymieniłem laser, naprawiłem uszkodzenia płytki drukowanej, usunąłem niepasujące kondensatory i wstawiłem bezpośrednio w płytkę odpowiednie, wymieniłem też transformator zasilający na dedykowany, przystosowany do sieci 230V. Posiadam jeszcze kilka takich transformatorów.

Jakość dźwięku którą oferuje ten transport jest bardzo dobra, postanowiłem więc zatrzymać go na stałe. Zdecydowałem się też zamontować precyzyjny zegar. Oto efekty mojej pracy:

cały

Zegar z precyzyjnym generatorem TCXO 1ppm. Generator jest zamontowany na elastycznie zamocowanej płytce dzięki czemu jest izolowany od drgań mogących zakłócać jego pracę:

clock

Zasilacz zegara to podwójna stabilizacja oparta na niskoszumnych regulatorach LDO:

staby w clocku

Zegar jest zasilany z dodatkowego, osobnego transformatora:

trafo

Gniazdo wyjściowe sygnału SPDIF wymieniłem na WBT 0210 Nextgen o impedancji falowej 75 omów:

WBT coax

Zamontowałem też zasilające złocone gniazdo IEC Furutecha z bezpiecznikiem:

IEC Furutech

Wnętrze obudowy wykleiłem tłumiącą drgania matą bitumiczną:

cover