Up

Marantz CD7

13 września 2015 Odtwarzacze CD

Jest to wyjątkowy odtwarzacz. Wyprodukowano limitowaną ilość egzemplarzy ograniczoną do 750 sztuk. Obecnie ceny egzemplarzy trafiających się na rynku wtórnym przewyższają cenę detaliczną nowego odtwarzacza w momencie wprowadzenia go na rynek. Przypuszczalnie ta tendencja się nie zmieni i ceny tych odtwarzaczy będą wzrastać.

IMGP4979

Obudowę wykonano z grubych, frezowanych, szlifowanych i anodowanych płatów aluminium które są precyzyjnie spasowane. Przyciski również są wykonane z litego anodowanego aluminium, natomiast okienko wyświetlacza oraz front szuflady są wykonane ze szkła. Żadnego plastiku.

Chassis wykonano ze sztywnej, grubej blachy w całości pokrytej galwanicznie miedzią.

IMGP4981

Odtwarzacz może także pracować jako przetwornik cyfrowo-analogowy, jest wyposażony w zestaw wejść cyfrowych.

Posiada analogowe wyjścia zbalansowane, i nie jest to tylko gadżet jak w wielu innych odtwarzaczach.. Układ odtwarzacza jest wewnętrznie zbalansowany.

IMGP4987

Możliwości odtwarzacza poszerza opcja wyboru charakterystyki filtra cyfrowego oraz opcja włączenia bądź wyłączenia układu kształtowania szumu.

IMGP4980

W roli konwertera użyto słynnego Philipsa TDA1541A, i to w bardzo rzadkiej ściśle selekcjonowanej wersji S2 Double Crown (podwójna korona).

IMGP4984

Użyto aż dwóch tych wyjątkowych układów, dzięki czemu tor odtwarzacza jest torem prawdziwie zbalansowanym.

IMGP4982

Stopień analogowy zbudowany jest w całości z elementów dyskretnych. Miedziane puszki ekranujące kryją we wnętrzu opracowane przez Marantza moduły HDAM oparte wyłącznie na pojedyńczych tranzystorach.

W zasilaniu widzimy wyłącznie najwyższej jakości kondensatory elektrolityczne Elna Silmic.

IMGP4986

Niestety jako kondensatory sygnałowe pracują również  kondensatory elektrolityczne. Uważam to za poważne niedociągnięcie.

IMGP4985

Wymieniłem kondensatory wyjściowe na Duelund CAST/PIO z folią miedzianą:

Duelundy w CD7

Duelundy w CD7.2

Jest to zabieg całkowicie odwracalny i nie pozostawia po sobie żadnych śladów ingerencji, więc nie obniży wartości kolekcjonerskiej odtwarzacza.

No Thumbnail

There is not any older post !Zostaw komentarz