Up

Obecnie na stole warsztatowym chiński pseudolampowy cedek Cayin CDT15Amk2. Piszę „pseudolampowy” bo zasadniczy stopień analogowy oparto na wzmacniaczach operacyjnych, a dopiero na samym szarym końcu doczepiono buforek lampowy. Nie ma to nic wspólnego z koncepcją lampowej analogówki stosowaną przez Audio Note, Audio Research czy np. również cenionego za brzmienie Doceta.
Odtwarzacz jest wykonany bardzo porządnie i estetycznie. Front to dwie warstwy grubego, frezowanego i anodowanego aluminium, z aluminium jest również wykonana pokrywa. Reszta to gruba, sztywna, porządnie polakierowana blacha stalowa. Zastosowano bardzo dobrej jakości gniazda sygnałowe CMC.
Zasilanie jest solidne. Konwerter to topowy Burr-Brown PCM1792, i to jest właśnie powód dlaczego postanowiłem się zająć tym odtwarzaczem. Z tej kości da się wycisnąć niezwykle smaczne soki, trzeba ją jednak potraktować poważnie a nie na skróty. Opampy pójdą precz. Bufor zostanie rozebrany na czynniki i poskładany na nowo, tym razem już jako kompletna analogówka dla PCM1792 pobierająca sygnał wprost z nóżek scalaka.

Rekonfiguracja układu, jeden kanał już gotowy (niebieskie oporniki), drugi dopiero zaczęty. Część elementów niewidoczna, umieszczona pod spodem PCB:

Część cyfrowa. Czerwona płyteczka to moduł USB:

Jak widać, zaraz za DACem „buszuje” całe stado opampów które usunąłem. Aby definitywnie odłączyć tą część obwodu należało wylutować także kilka elementów. Podniosłem po jednej końcówce każdego z nich aby pozostawić możliwość powrotu do oryginału. Ale kto by chciał powracać do gorszego brzmienia?
Po lewej stronie PCB są przylutowane rezystory konwersji oraz mostki z drucików ze srebrzonej miedzi w teflonie podające sygnał  z nóżek DACa wprost na siatki lamp znajdujących się na drugiej płytce.

Ostatecznie na wyjściu lampowego stopnia analogowego znalazły się kondensatory Audio Note copper foil paper in oil. Kondensatory Duelunda niestety nie zmieściły się w obudowie odtwarzacza:

Gotowe, już gra, można sprawdzić rezultat przebudowy:

Po przebudowie gra świetnie. Przed przebudową gra tak sobie. Więc moim zdaniem jeżeli się już posiada taki odtwarzacz (uwaga, jest kilka wersji z różnymi konwerterami! Tak dobre rezultaty daje tylko wersja na PCM1792! ) to warto przebudować.