Up

Audio Note CDT Zero jest najtańszym transportem tego producenta. Z tego powodu często jest lekceważony. Niesłusznie, bo już w stanie fabrycznym bardzo przyzwoicie spełnia swoje zadanie.
Ponadto niebagatelną jego zaletą jest ciągle dostępny i tani laser. Wygląda tak:

Jak widać, urządzenie nie posiada w ogóle klawiszy sterujących. Jedynie z tyłu znajdziemy dwa klawisze do podstawowej obsługi, OPEN/CLOSE oraz PLAY/PAUSE. Oczywiście jest to niewygodne, ale obsługa za pomocą pilota nie sprawia żadnych problemów.

Zbudowany jest dość prosto, ale porządnie:

Całość zasilana jest sporym transformatorem toroidalnym z kilkoma odczepami którego nie ma na powyższych zdjęciach.

Oto co zostało zrobione:

Na powyższym zdjęciu widoczne są dwie dodane płytki, żółta to precyzyjny zegar, a biała to układ buforowania oraz kształtowania przebiegu sygnału cyfrowego. Dzięki temu modułowi możliwe stało się dodanie wyjścia AES/EBU którego CDT Zero oryginalnie nie posiadał.

 

Tylny panel po modyfikacjach. Oryginalne blaszane gniazdo SPDIF zostało wymienione na solidne CMC, obok dołożone wyjście AES/EBU.

Po zmontowaniu prezentuje się tak:

Urządzenie to pojawia się czasami na portalach aukcyjnych, ceny są niewysokie. Jeżeli ktoś poszukuje do swojego zestawu niezawodnego CD transportu o niezłym brzmieniu, to warto ten model brać pod uwagę.